Zabiegi na usta: powiększanie i wypełnianie ust

Dzień powinniśmy zaczynać od szklanki wody. Szczególnie w upalnie dni, kiedy odwodnienie organizmu może jeszcze przed południem wywołać np. migrenę. Jak wiemy, nasz organizm potrzebuje wody – minimum dwóch, trzech litrów dziennie. Nawadniamy go przy pomocy czystej wody, herbaty, mate, niektórych soków – kawa niestety nie liczy się jako nawodnienie. Każdy kto prowadzi regularny tryb życia potrafi policzyć ile wody dziennie przyjmuje jego organizm, a tu okazuje się, że czasem nie wyrabiamy normy, lecz mimo to ustrój pozostaje w dobrej kondycji. Jak to możliwe? Otóż część wody zostaje związana i zmagazynowana w tkankach. Za procesem tym stoi związek chemiczny znany jako kwas hialuronowy. Występuje on w naszym organizmie naturalnie, indukuje wytwarzanie siebie przez specjalne komórki. Stanowi ważny składnik mazi stawowej oraz w ciała szklistego w oku, jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej, a także stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych. W największych ilościach kwas hialuronowy występuje w skórze.

 

modelowanie ust

 

Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody – jedna cząsteczka tej substancji potrafi związać do 250 cząsteczek wody. Z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. Zapobiegamy temu stosując między innymi kremy zawierające kwas hialuronowy, częściej jednak znajduje on zastosowanie w konkretnych zabiegach medycyny estetycznej. Określenie „medycyna” jest jak najbardziej na miejscu ponieważ ustrój stanowi całość, o której kondycji – a więc zdrowiu - decydują najdrobniejsze szczegóły. Zakłócenie jednej z funkcji wywołuje brak równowagi prowadzący do kolejnych zaburzeń, o coraz głębszych stopniach intensywności. Analogią do konieczności utrzymania równowagi chemicznej może być kontuzja jednego tylko ścięgna w stopie. Brak równowagi chodu obciąża niektóre partie mięśni, a inne osłabia ponieważ siła balansowania ciężarem ciała w ruchu nie rozkłada się równomiernie. Utrzymywanie takiego stanu rzeczy może doprowadzić do uszkodzeń mięśni, układu kostnego, a na końcu narządów wewnętrznych. Na tym obrazowym przykładzie jasno widzimy, dlatego należy uważać na równowagę ustroju począwszy od nawadniania, poprzez odpowiednią dietę i planowanie czasu a skończywszy na dbałości o dobry nastrój, wszak wszelkie zaburzenia mają charakter psychosomatyczny. Osoba, która nie czuje się dobrze jest bardziej podatna na infekcje, a brak pozytywnej energii osłabia pracę organizmu – możemy obrazowo powiedzieć, że nasze ciało myśli, iż przestajemy je lubić. O wiele lepiej więc traktować swoje ciało jako ogród, w którym zawsze jest coś do zrobienia, a zacząć od nawadniania. Wróćmy jednak do tematu, jakim są zabiegi na usta kwasem hialuronowym.


Zabiegi powiększania ust

Ma szerokie zastosowanie w okulistyce, ginekologii, pomaga też wzmacniać cebulki włosów. W ostatnich latach niesłychaną popularność zyskuje jako środek w licznych zabiegach typu anty-aging, przez co nazwa „kwas hialuronowy” bywa stosowana zamiennie z określeniem „eliksir młodości”. Stosuje się go w celu wygładzenia skóry, zminimalizowania zmarszczek i odmłodzenia skóry. Przed zabiegiem oczywiście wykonuje się wywiad lekarski podczas którego określa się zakres zabiegu i jego przewidywane efekty. Kwas hialuronowy cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo, łatwo się go podaje i w szybki sposób można usunąć – poza tym ma on ograniczoną trwałość, dlatego zabiegi z jego użyciem należy powtarzać. Należą do nich wypełnienia (np. bruzd) oraz zabiegi na usta takie jak powiększanie ust, wypełnianie ust i modelowanie ust.

 

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie z upływem lat zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze maleje, a co za tym idzie tkanka magazynuje mniej wody. Skóra może stać się wtedy sucha, wiotka, mogą pojawić się zmarszczki zmiany objętości twarzy. W połączeniu ze zmarszczkami mogą one nadawać twarzy zmęczony, lub surowy czy smutny wyraz. W miejsca zmarszczek podaje się więc kwas hialuronowy, dzięki niemu skóra odzyskuje gładkość, jędrność i odpowiednie napięcie. Dzięki badaniom naukowym wiemy, że pod wpływem zabiegów z kwasem hialuronowym w skórze intensyfikuje się synteza kolagenu, przy jednoczesnym zahamowaniu jego degradacji. Nawet po upływie czasu utrzymywania się wypełniacza w skórze nadal wygląda ona lepiej niż przed zabiegiem. Efekty podania eliksiru młodości utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji, potem kwas hialuronowy jako substancja naturalna i znana organizmowi ulega wchłonięciu przez ustrój. Preparaty z kwasem hialuronowym pozwalają na korekcję zarówno drobnych czy średnich jak i głębokich zmarszczek oraz bruzd. Kompleksowych wypełnień dokonuje się poprzez iniekcje preparatu do odpowiedniej warstwy skóry, do której struktury kwas hialuronowy jest dopasowany. W efekcie natychmiast poprawia się objętość i jędrność skóry, tkanki ulegają uniesieniu i zanikają zwiotczenia. W ten sposób dochodzi do odmłodzenia wyglądu.

 

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to także zabiegi na usta, czyli grupa metod dzięki którym możemy zaproponować naszym klientom modelowanie ust, wypełnianie ust oraz powiększanie ust. Wybór zależy od okoliczności – powiększanie ust bywa wybierane kiedy wraz z wiekiem zachodzi ryzyko zwiotczenia delikatnej skóry ust, przez co nie są już one tak pełne jak kiedyś. Po zabiegu podania w czerwień wargową preparatu zawierającego kwas hialuronowy objętość warg ulega powiększeniu, a równowaga chemiczna tkanki skórnej powraca do normy. Powiększanie ust jest wybierane bardzo często kiedy są one z natury zbyt wąskie albo asymetryczne. Nie ma jednak konieczności dostosowywania operacji do jakichś norm, czy trendów liczy się dobre samopoczucie klientki zdecydowanej na modelowanie ust, a to właśnie ono jest najważniejszym efektem zabiegów. Przyczyną dla których wybiera się zabiegi na usta niekoniecznie jest wiek, chociaż procesy starzeniowe mają swój znaczny udział w naruszeniu kondycji zdrowotnej tkanek twarzy. Mniejsze napięcie skóry i opadanie kącików ust mogą iść wtedy w parze z pojawianiem się zmarszczek i zanikiem czerwieni wargowej. Wypełnianie ust przy pomocy kwasu hialuronowego poza nawilżeniem przywraca im również zmysłowy wygląd. Zmarszczki ulegają spłyceniu, uwydatnia się czerwień wargowa. Ale modelowanie ust może być wyborem dla nadania im kształtu przy zachowaniu naturalnego, pięknego wyglądu – czasem wystarczy drobna korekta by poprawić atrakcyjność uśmiechu i ogólnego wyglądu. Jeśli chodzi o wszystkie zabiegi na usta, efekt można stopniować w zależności od ilości i rodzaju preparatu. Efekt zabiegu będzie się utrzymywać od 8 do 12 miesięcy. Zarówno modelowanie ust, jak i wypełnianie oraz powiększanie poza efektem odmładzania przywracają też pewność siebie.

 

Zabiegi na usta odbywają się pod pod znieczuleniem stomatologicznym lub z wykorzystaniem maści znieczulającej. Modelowanie ust trwa zwykle około 30 minut, potem usta zyskują na pełności i wyraźności konturów, a w dodatku są miękkie i nawilżone. Co ważne, kwas hialuronowy w zabiegach mających na celu modelowanie ust i wypełnianie zalicza się do metod nieinwazyjnych. W klinikach medycyny estetycznej powiększanie ust uzyskuje się też innymi metodami, takimi jak toksyna botulinowa (botoks), modelowanie tłuszczem, przeczep własnej skóry, powiększanie implantem, nacinanie skóry i podnoszenie ust, makijaż permanentny, jednak te dziedziny nie mają już związku z relacją między nawilżeniem skóry, a zdrowiem i dobrym samopoczuciem i jako takie powinny być tematem innego artykułu.

Szeroka oferta zabiegów

oferta zabiegów

W naszej klinice oferujemy szeroki wachlarz usług od podstawowej pielęgnacji skóry po zaawansowane zabiegi...

Dowiedz się więcej

Doświadczenie i wiedza

doświadczenie kosmetyczne

Jesteśmy zespołem osób posiadających wieloletnie doświadczenie w dziedzinie kosmetologii...

Dowiedz się więcej

Najlepsze marki i sprzęty

najlepsze marki i sprzęt

W zabiegach wykorzystujemy najwyższej jakości marki kosmetyczne, takie jak Guinot Paris, Filorga...

Dowiedz się więcej

Lokalizacja DeuClinic

lokalizacja w szczecinie

Nasza Klinika znajduje się 5 minut od centrum miasta oraz jest w dogodnej komunikacji z sąsiednimi dzielnicami.

Dowiedz się więcej
Uprzejmie informujemy o zmianie polityki prywatności zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Polityka prywatności:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma DeuClinic Esthetics & Beauty z siedzibą w Szczecinie, ul. Dembowskiego 9/U2, kod pocztowy 71-533, adres e-mail: info@deuclinic.pl, tel. +48 502 400 427

Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO i w celu marketingowym Administrator powołuje się na prawnie uzasadniony interes, którym jest zbieranie danych statystycznych i analizowanie ruchu na stronie internetowej.

Podanie danych osobowych na stronie internetowej deuclinic.pl jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam wpływ na przeglądarkę internetową i jej ustawienia. Odbiorcami danych osobowych mogą być Google, Facebook, Call Page, Tawk. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie poprzez zmianę ustawień w przeglądarce. Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane w zależności od okresu używania technologii. Mam prawo zażądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords, Facebook Pixel. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania, prosimy zoptymalizować odpowiednio przeglądarkę.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych. Sposoby kontaktu z inspektorem ochrony danych w firmie DeuClinic Esthetics & Beauty z siedzibą w Szczecinie, to: adres korespondencyjny ul. Dembowskiego 9/U2, 71-533, Szczecin, adres e-mail:info@deuclinic.pl, tel. +48 502 400 427, formularz kontaktowy dostępny na stronie deuclinic.pl, infolinia +48 502 400 427.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat do czasu wykorzystywania możliwości marketingowych i analizy danych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej


Prawa użytkownika strony internetowej:

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, jak i również prawo do ograniczenia ich przetwarzania/ prawo do cofnięcia zgody, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli Pani/Pana zdaniem, przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana – narusza przepisy unijnego rozporządzenia RODO.


Polityka cookies:

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celach technicznych, reklamowych, statystycznych oraz by dostosować Serwis do indywidualnych potrzeb Użytkowników.

Można je podzielić na cookies niezbędne, czyli takie, bez których Serwis nie może funkcjonować poprawnie, cookies dotyczące personalizacji, potrzebne, by zapisać ustawienia i preferencje Użytkowników, oraz cookies dotyczące optymalizacji reklam, które zbierają informacje na temat reklam wyświetlanych Użytkownikowi oraz mogą służyć do tworzenia Twojego profilu.

W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące wszystkich powyższych plików cookies.

Możesz przejść do korzystania z Serwisu wybierając "Akceptuję"