Co można robić po bezpieczeństwie wewnętrznym?

Co można robić po Bezpieczeństwie Wewnętrznym? Gdzie znajdę zatrudnienie?

Młode osoby są dziś niezwykle zaradni i myślą przyszłościowo. Dlatego też bardzo często wśród największych dylematów  młodych osób pojawia się wybór specjalności studiów, który umożliwi znalezienie w przyszłej perspektywie wymarzonej, popłatnej i satysfakcjonującej pracy. Jednym z kierunków, który cieszy się dużą  popularnością i zainteresowaniem wśród ogromnego grona przyszłych studentów to bezpieczeństwo wewnętrzne. Gdzie można znaleźć po takich studiach pracę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Na czym polega bezpieczeństwo wewnętrzne?

Po pierwsze wypada zastanowić się, co kryje się pod kategorią bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to przykładowy z rodzajów bezpieczeństwa, które kojarzy się z zagrożeniami , jakie występują wewnątrz kraju. Pojęcie zawiera w sobie także instrumenty przeciwdziałania ryzykom , jak też procesy zaspokojenia interesów czy też potrzeb społeczeństwa danego kraju. Ponadto , zapewnienie właściwego stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego jest jedynym z przewodnich komponentów polityki wewnętrznej państwa. Do tradycyjnych, zasadniczych funkcji bezpieczeństwa zaliczyć można m.in..: ochronę kraju, stabilność cywilną czy ład polityczno- ustrojowy.

Charakterystyka kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia Bezpieczeństwo wewnętrzne dają ogrom ciekawych możliwości zatrudnienia po ich ukończeniu . Prócz tego , także przebieg i tok  studiów należy do jednych z ciekawszych . W ramach nauki odbywa się sporo atrakcyjnych przedmiotów, jak również zajęć praktycznych, które pozwalają na zdobycie bezcennego na dalszej drodze zawodowej doświadczenia. Na studiach do dyspozycji studentów oddano szeroką paletę specjalności, dzięki dlatego każdy będzie mógł wybrać oczekiwaną sferę, w której będzie mógł rozwijać swoją wiedzę.

Wprzebiegu studiów głównie słuchacze poszerzają wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa danych, osób czy też mienia. Co więcej, w ramach studiów uczestnicy uzyskują umiejętności praktyczne, które są nie tylko cenne na drodze kariery zawodowej , jak również w życiu codziennym, m.in. samoobrona. Do bardzo popularnych specjalizacji , należą:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyber obronność,
 • bezpieczeństwo transportu,
 • ochrona dóbr i mienia.

Rozległy wachlarz różnorodnych możliwości zawodowych po ukończeniu kierunku studiów bezpieczeństwo wewnętrzne

Jeśli jesteś młodą, rezolutną osobą, która poszukuje dla siebie dalszej edukacji , która pozwoli na osiągnięcie idealnego statusu życia zawodowego, pożądane byłoby wybrać studia w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Po bezpieczeństwie wewnętrznym znajdziemy pracę w takich sektorach jak:

 • służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne  (w tym m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śledcze, Centralne Biuro Antykorupcyjne),
 • zatrudnienie w wojsku (po studiach otrzymujemy stopień oficerski),
 • zarządzanie kryzysowe ( zatrudnienie w sztabie zarządzania kryzysowego, albo w dziale bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych),
 • specjalista BHP,
 • specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa,
 • ochroniarz,
 • detektyw,

i inne.

Zakończenie studiów bezpieczeństwo wewnętrzne pozwala wobec tego na pracę jednocześnie w mundurówce, jak i na cywilnych etatach - wszystko jest zależne od naszych własnych zamiłowań zawodowych

Jeżeli poszukujemy projektów na studia, które dadzą nam trwałą, ciekawą i dobrze płatną pracę , idealnym wyborem będzie kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Takie rozwiązanie poskutkuje tym, iż będziemy osobami wszechstronnie wykształconymi, które pracy będą mogły szukać w {bardzo wielu| wielu  instytucjach. Postaw na przydatny kierunek, który pozwoli na spełnienie zawodowych marzeń i planów.

Zapisz się na studia - Rekrutacja Collegium Balticum